Poradnik pogrzebowy

Organizacja pogrzebu może być wyjątkowo stresującym czasem, zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz w życiu stają przed taką sytuacją. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w trakcie żałoby ciężko jest myśleć o kwestiach formalnych. Dlatego w Państwa imieniu załatwiamy wszelkie dokumenty w urzędach i kancelariach kościelnych. Pomagamy również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego.  Wszelkie pytania prosimy kierować pod całodobowy numer 697 513 198.

WYMAGANE DOKUMENTY

Dokumenty niezbędne do organizacji pogrzebu:

Dokumenty niezbędne do uzyskania aktu zgonu:

MIEJSCE ZGONU

Śmierć w domu

Jeśli do śmierci doszło w domu, należy wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza z Nocnej Opieki lekarskiej, który wystawi kartę zgonu. Dopiero z tym dokumentem zakład pogrzebowy może zorganizować przewóz ciała do chłodni. Następnie rodzina lub pracownik naszego zakładu Ozyrys w imieniu klienta musi udać się do USC, gdzie urzędnik wystawi akt zgonu. 

Śmierć w szpitalu, hospicjum lub domu opieki

W sytuacji, kiedy do zgonu doszło w placówkach medycznych, osobą odpowiedzialną za wystawienie karty zgonu jest lekarz dyżurujący. Następnie rodzina powinna wezwać Pogotowie Pogrzebowe Ozyrys pod numerem telefonu 530-630-713. Pracownik zakładu przetransportuje Zmarłego do chłodni oraz udzieli wszystkich informacji dotyczących kolejnego postępowania.

Śmierć z przyczyn nienaturalnych

Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku lub przestępstwa, Zmarły zostaje przetransportowany do Zakładu Medycyny Sądowej. Następnie prokuratura może zlecić oględziny sądowo-lekarskie lub sekcję zwłok. Po wykonaniu odpowiednich badań prokurator wydaje odpowiedni dokument, który umożliwia rodzinie odbiór ciała i rozpoczęcie przygotowań do pochówku. W przypadku wykonania sekcji zwłok, kartę zgonu należy uzyskać w Zakładzie Medycyny Sądowej. Jeśli jednak odstąpiono od tego badania, kartę zgonu należy uzyskać w szpitalu, w którym doszło do śmierci lub Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.  Zakład pogrzebowy Ozyrys udzieli Państwu niezbędnych informacji i pomoże na każdym etapie przygotowań do pogrzebu. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 697 513 198